Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ДО УВАГИ ГРОМАД

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» оголошує V етап конкурсу на розробку в 2021 р. Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату (SECAP) до 2030 р. серед малих та середніх громад України.

Запрошують взяти участь oргани місцевого самоврядування – об'єднані територіальні громади України, які приєдналися, або мають бажання приєднатися до Європейської ініціативи «Угода мерів» (Covenant of Mayors), ініційованої Європейською Комісією 15.01.2009, з метою забезпечення реалізації політики сталого енергетичного розвитку та зменшення викидів парникових газів на території громади не менше ніж на 30% до 2030 року.

ПРОГРАМА «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ДЛЯ ДОВКІЛЛЯ В УКРАЇНІ» EU4ENVIRONMENT

Центр ресурсоефективного та чистого виробництва запрошує представників малих та середніх виробничих підприємств взяти участь у міжнародній програмі «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment).

Мета програми: допомогти країнам Східного партнерства зберегти свій природний капітал і підвищити екологічний добробут населення, підтримуючи діяльність із захисту довкілля, демонструючи і відкриваючи можливості для більш «зеленого» зростання, а також імплементуючи механізми для кращого управління екологічними ризиками.

ЗИМОВИЙ ОБЛІК МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН - 2021

Триває зимовий облік в мисливських господарствах області

Залежно від погодних та ландшафтних умов, особливості біології тварин, облік проводиться методом шумового прогону на пробних площах, методом картування слідів, обліку на місцях підгодівлі та за даними річних спостережень, відображених у щоденниках єгерської служби господарств.

2 ЛЮТОГО-ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ (WORLD WETLANDS DAY)

 

Щороку 2 лютого весь світ відзначає День водно-болотних угідь, аби ще раз нагадати, що їхня втрата — одна з найбільших загроз для існування не тільки рік та водойм, але й, без перебільшення, усього людства.

Водно-болотними угіддями вважаються природні комплекси боліт, заплавних лук і лісів, а також плавні та мілководні водойми чи їх ділянки глибиною до 6 метрів. Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему 2021 року: «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні!».

ЗИМОВИЙ ОБЛІК МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН НА ТЕРИТОРІЇ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20.01.2021 розпочався облік мисливської фауни на території мисливських угідь Сумської області, що є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно після завершення сезону полювання.

Обліки здійснюються з метою забезпечення раціонального використання мисливського фонду. У результаті відбувається визначення видового складу, встановлюються місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельність у різних угіддях тощо.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ ПО ЗНЕШКОДЖЕННЮ НЕПРИДАТНИХ ТА ЗАБОРОНЕНИХ ДО ВИКОРИСТАННЯ ПЕСТИЦИДІВ

За ініціативи Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації разом з новоствореними районними державними адміністраціями, міськими, сільськими та селищними територіальними громадами під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Віталія Максименка 15 січня 2021 року відбулася  відеоселекторна нарада з питання організації робіт по збиранню, перезатаренню та знешкодженню непридатних і заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин.

Обговорено результати проведених у 2020 року заходів у сфері поводження з небезпечними відходами та визначені першочергові завдання  для проведення у 2021 році робіт з очищення області від непридатних та заборонених пестицидів.