Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ВІДХОДІВ

Департамент екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації нагадує:

термін подання декларацій про відходи до 20 лютого 2018 року;

термін подання реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів до 01 вересня 2018 року. 

Якщо Ви не знаєте, чи Вам необхідно подавати декларацію про відходи чи розробити реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, то можете скористатись Калькулятором для розрахунку показника загального утворення відходів (Пзув) (за посиланням https://e-eco.gov.ua/site/index). Якщо Пзув перевищує 1000 умовних одиниць на рік, то Вам необхідно розробити реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів. Якщо Пзув від 50 до 1000 умовних одиниць на рік, то такі власники зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи.

Для спрощення подання декларації про відходи скористайтеся електронною системою здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами (за посиланням https://e-eco.gov.ua/site/predeclaration).

Департамент екології та охорони природних ресурсів повідомляє власників непаспортизованих місць видалення відходів (далі – МВВ), що відповідно п. 5 Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1216, на кожне місце видалення відходів складається спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації.

У зв'язку з цим Вам необхідно скласти проект паспорта МВВ відповідно до Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 14.01.1999 № 12, та надати його на затвердження до Департаменту після погодження  Держпродспоживслужби в Сумській області.

 Власникам паспортизованих МВВ (розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 15.12.2017 № 747-ОД(http://sm.gov.ua/ru/dokumenty.html?task=view&id=14481) нагадуємо, що відповідно до п. 19 постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1216 «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів», Вам необхідно надати на погодження до Департаменту дані перегляду паспортів МВВ (щорічної ревізії).

Звертаємо Вашу увагу на те, що відповідно до ст. 29 Закону України «Про відходи» власники МВВ з метою визначення та прогнозування впливу відходів на навколишнє природне середовище, своєчасного виявлення негативних наслідків, їх відвернення та подолання повинні здійснювати моніторинг місць видалення відходів, тому дані перегляду паспортів МВВ (щорічної ревізії) мають містити актуальні результати моніторингових досліджень стану навколишнього природного середовища в районі впливу МВВ.

Крім того, власник МВВ, при наданні паспорта МВВ на затвердження чи при внесенні зміни до раніше затвердженого паспорту МВВ до звичного пакету документів на паперовому носії, повинен додати електронну версію паспорту (зразком опубліковано на сайті Мінприроди України за посиланням http://www.menr.gov.ua/garbage/5106-zrazky-elektronnykh-versii-pasportiv-mvv-reiestrovykh-kart-ouv-oouv та на сайті Департаменту за посиланням http://pek.sm.gov.ua/index.php/uk/povodzhennya-z-vidkhodami).