Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НОВІ ОБ’ЄКТИ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 423,1463 га.

З метою збереження цінних природних комплексів рішенням Сумської обласної ради від 22.02.2019 «Про зміни в мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області» оголошено об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення – заказники: «Краснопільський», «Грузне», «Довжик», «Перекопівський», «Максимівський» та пам’ятка природи – «Андріяшівський дуб».

Ландшафтний заказник «Краснопільський» (Краснопільський район). Розташований біля південно-східної околиці смт Краснопілля. Територія представлена типовими для південно-західних відрогів Середньоруської височини ландшафтами сильно розчленованих лесових рівнин з сірими і темно-сірими опідзоленими ґрунтами, з ярами і глибоко врізаними балками. В її межах зростає вид занесений до Європейського червоного списку – глід український.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Гідрологічний заказник «Грузне» (Краснопільський район). Розташований біля північно-західної околиці смт Краснопілля. Ставок з площею водного дзеркала понад 30 га та прибережною смугою й частиною балкового комплексу на правому березі ставу. Зустрічається низка видів риб, комах, земноводних, птахів різних рангів охорони, занесених до списків МСОП, Бонської та Бернської конвенцій, а також до Червоного списку видів тварин і рослин, які є регіонально рідкісними і підлягають особливій охороні на території Сумської області.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Ландшафтний заказник «Довжик» (Краснопільський район). Розташований біля південної околиці смт Угроїди в межах кварталу 126 Краснопільського лісництва ДП «Краснопільське лісове господарство». Схили балок зарослі угрупованнями з домінуванням дуба звичайного та співдомінуванням клена гостролистого. На території мешкають джміль моховий, стрічкарка блакитна, жук-олень, горностай, що занесені до Червоної книги України та ряд інших видів тварин різних рангів охорони.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Ландшафтний заказник «Перекопівський» (Роменський район). Розташований на західній околиці с. Перекопівка в межах кварталів 24-28 Глинського лісництва ДП «Роменське лісове господарство» Типові ландшафти заплави малої річки зі збереженими угрупованнями вільхи чорної та верб. Місце зростання рослин (зозульки травневі) та мешкання тварин (видра річкова, горностай, журавель сірий, красуня-діва, плоскотілка червона), що занесені до Червоної книги України. Також зустрічається ряд тварин, занесених до Червоного списку видів тварин і рослин, які є регіонально рідкісними і підлягають особливій охороні на території Сумської області.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Гідрологічний заказник «Максимівський» (Білопільський район). Розташований біля північної та північно-західної околиці с. Максимівщина. Територія представлена балкою та ставом, з яких бере початок безіменний струмок, що є лівою притокою малої річки Крига. На території мешкає низка видів риб, комах, земноводних, птахів різних рангів охорони, занесених до списків МСОП, Бонської та Бернської конвенцій.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.

Ботанічна пам’ятка природи «Андріяшівський дуб» (Роменський район). Розташована біля будівлі церкви в с. Андріяшівка. Дерево дуба звичайного віком близько 400 років.Об’єкт має природоохоронне, рекреаційне, наукове, пізнавальне, еколого-освітнє значення.