Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НЕДОТРИМАННЯ ВИСНОВКУ ПРО ОВД МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ ЗУПИНКИ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВА

Суб'єкт госпо­дарювання після отримання висновку з оцінки впливу на довкілля має здійснювати післяпроектний моніторинг щодо дотримання його умов (частина перша статті 13 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля») та інформувати про результати моніторингу Мінприроди чи уповно­важений територіальний орган, який видавав висновок.

«Доводимо до відома замовників планованої діяльності щодо якої було отримано висновки з оцінки впливу на довкілля та якими встановлено обов'язок здійснення післяпроектного моніторин­гу, про необхідність виконання екологічних умов висновку, зокрема, в частині здійснення післяпро­ектного моніторингу та належного інформування органу про його результати», - йдеться в офіцій­ному зверненні Мінприроди до суб'єктів господа­рювання, які отримали чи планують отримувати висновок з ОВД. За результатами післяпроектно­го моніторингу, за потреби, суб'єкт господарю­вання та уповноважений територіальний орган повинні узгодити вживання додаткових заходів і дій із запобігання чи зменшення впливу госпо­дарської діяльності на довкілля.

Мінприроди нагадує, що у разі виявлення значного негативного впливу цієї діяльності на життя і здоров'я населення чи довкілля, рішення про провадження такої планованої діяльності за рішенням суду підлягає скасуванню, а діяльність може бути взагалі припинена. Порядок, строки і вимоги до здійснення післяпроектного моніто­рингу визначають у висновку з оцінки впливу на довкілля.

Здійснення ОВД є обов'язковим у процесі прийняття рішень про провадження видів планованої діяльності, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об'єктів, інше втручан­ня в природне середовище. Міністерство еколо­гії і природних ресурсів здійснює оцінку впливу на довкілля від тих видів планованої діяльності, що визначені Законом, як об'єкти першої катего­рії (ч. 2 ст. З Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»), а підрозділи з питань екології та природних ресурсів обласних державних адміні­страцій (територіальний підрозділ обласної дер­жавної адміністрації) здійснюють оцінку впливу на довкілля тих видів планованої діяльності та об'єктів, які віднесені Законом до другої категорії (ч. З статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»).

Закон «Про оцінку впливу на довкілля» також дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності, впли­вати на вибір альтернативного місця її здійснення, а також на впровадження заходів, які зменшува­тимуть вплив такої діяльності на довкілля.

Вся процедура ОВД здійснюється через Єди­ний реєстр. При Мінприроди працює телефонна «гаряча лінія» з отримання додаткових консуль­тацій щодо практичного функціонування ОВД. Ознайомитися із Єдиним реєстром можна за по­силанням http://eia.menr.gov.ua

 За матеріалами Міністерства екології та природних ресурсів України