Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЗБЕРЕЖЕМО ДЛЯ НАЩАДКІВ ВЕСНЯНІ ДИВА ПРИРОДИ!

Шановні сумчани! Сподіваємось, що ми задумаємось над тим, що краще: милуватися нам, нашим дітям, внукам цим дивовижним витвором природи, чи продовжувати його і надалі знищувати собі та природі у збиток? Просимо Вас не продавати і не купувати ранньоквітучі рослини, збережемо для нащадків весняні дива природи!

Очікується, що перші букети первоцвітів уже з’явилися на ринках Сумщини. Як наслідок – навколо міст в природі ви вже не знайдете жодних первоцвітів.

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими червонокнижними видами рослин. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник, анемона, конвалія  та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання таких рослин  призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Заради збереження червонокнижних рослин Департамент екології та охорони  природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації щороку підтримує проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню та продажу ранньоквітучих рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники поліції, громадські організації, засоби масової інформації.

Як продаж, так і купівля первоцвітів є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України». Однією із складових операції є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів.

Департамент екології та охорони  природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації нагадує, що згідно зі ст. 881 КУпАП «порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією незаконно добутого». Стаття 90 КУпАП гласить, що порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, погіршення середовища зростання рослин, занесених до Червоної книги України, знищення, незаконне вилучення їх з природного середовища тягне за собою накладення штрафу на громадян і посадових осіб з конфіскацією незаконно добутого.