Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ВІТАЄМО КОЛЕГ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!

День працівника природно-заповідної справи - 7 липня - запроваджено Указом Президента України № 629/2009 від 18 серпня 2009 року за ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.

Це свято покликане ще раз привернути увагу суспільства до охорони навколишнього природного середовища і значення природно-заповідних територій. Заповідна справа – це важливий напрям природоохоронної діяльності, що має зберігати та дбайливо використовувати унікальні й типові куточки природи. Це свято небайдужих людей, які прагнуть зберегти природу і для яких її збереження стає справою життя.

Досягнення у формуванні природно-заповідного фонду регіону є здобутком невтомної праці кількох поколінь природоохоронців. Завдяки їх багаторічній праці на території Сумської області під охороною держави перебуває 291 об’єкт природно-заповідного фонду, діють два національні природні парки – «Деснянсько-Старогутський» та Гетьманський, природний заповідник «Михайлівська цілина» та Комунальний заклад Сумської обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський». І сьогодні, з метою охорони біотичного різноманіття, в області триває робота зі створення нових та розширення існуючих територій, об’єктів природно-заповідного фонду.

У цей святковий день вітаємо усіх причетних до управління, охорони, збереження і розвитку територій та об’єктів природно-заповідного фонду та бажаємо натхнення, вагомих результатів діяльності, міцного здоров’я, добробуту, душевної гармонії, успіхів у нелегкій та важливій природно-заповідній справі!

Переконані, що завдяки вашим зусиллям та досвіду, ініціативності та творчій думці, доброті та дбайливому ставленню до природи буде не лише збережено, а й забезпечено подальший розвиток природно-заповідного фонду Сумщини.