ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ ОБЛАСТІ
На виконання Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища протягом 2020 року виконано низку заходів щодо збереження природно-заповідного фонду Сумської області.
На виконання Плану дій збереження чорного лелеки в Україні проведено наукові дослідження поширення хижих птахів та чорного лелеки в лісах Сумської області.
На територіях 7 новостворених об’єктах природно-заповідного фонду встановлено 49 інформаційних знаків державного зразка. Крім того, на території регіонального ландшафтного парку «Сеймський» встановлено 50 інформаційних знаків державного зразка.
З метою забезпечення дотримання режиму охорони та використання заповідної зони Регіонального ландшафтного парку «Сеймський» розроблений Проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж обмежень у використанні режимоутворюючих об’єктів природного походження на території Регіонального ландшафтного парку «Сеймський» (заповідна зона) в межах Конотопського та Кролевецького районів Сумської області на площі понад 3143 га. На сьогодні відомості про обмеження у використання земель в межах зазначеної зони внесено до Державного земельного кадастру.
Крім того, з метою забезпечення дотримання режиму охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення розроблено проєкти землеустрою щодо організації та встановлення меж територій 20 об’єктів природно-заповідного фонду області на загальній площі понад 5400 га, відомості про обмеження у використання земель внесено до Державного земельного кадастру.
З метою збереження видів тварин, занесених до Червоної книги України, поліпшення середовища їх перебування чи зростання, створення належних умов для розмноження у природних умовах, розведення та розселення за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Сумської області придбано корми для конотопської популяції зубра.
З метою отримання оцінки складу та перспектив розвитку природно-заповідного фонду, стану територій та об’єктів, які входять до нього, організації охорони та ефективного використання природних комплексів, планування наукових досліджень розроблено Картки первинного обліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду України (форма 1ДКПЗФ) на 3 об’єкта загальнодержавного та 22 об’єкта місцевого значення.
На виконання Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 року № 695, та Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки, з метою розширення мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області розроблено 14 проєктів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Сумської області.