Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

cНАУКОВО-ТЕХНІЧНА РАДА ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА «МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА»

11 квітня 2019 відбулося засідання науково-технічної ради природного заповідника «Михайлівська цілина».

Під час засідання було розглянуто звіт закладу про природоохоронну та еколого-освітню  діяльність за І квартал 2019 року, погоджені обґрунтування необхідності встановлення ліміту на спеціальне використання природних ресурсів. 

СУМСЬКА ВЕСНА 2019

5 квітня 2019 року  з  нагоди  відзначення Дня довкілля, у рамках проведення місячника "Сумська весна - 2019" співробітниками Охтирського науково-дослідного природоохоронного відділення Гетьманського національного природного парку,працівниками  ДП "Охтирського лісового господарства" та учнями  Охтирської гімназії  проведена акція «За чисте довкілля» з прибирання зелених зон та благоустрою урочища «Ківшар».

ПОСАДИ СВОЄ ДЕРЕВО - 2019

Для працівників Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації стало традицією щорічна весняна посадка дерев.

05 квітня 2019 року на території кварталу 5 виділу 3 Піщанського лісництва ДП «Сумське лісове господарство» працівниками Департаменту було висаджено сажанці сосни звичайної та дуба звичайного на площі близько 3,0 га.

Кожне посаджене дерево – це здобуток для екології і здоров’я людей.

ВИПАЛЮВАННЯ ТРАВИ

Спалення торішньої трави навесні люди досі вважають ефективним засобом для очищення території, і приватні господарства, і великі степові угіддя, і поля таким чином начебто звільняють від біосміття, щоб дати місце для росту нових насаджень. Провідними екологами світу ця застаріла практика уже давно визнана шкідливою. А ще вона несе за собою кримінальну відповідальність.

Спалення минулорічного сухостою знижує родючість ґрунту, винищує молоді пагони рослин, вбиває комах та часто новонароджених звірят, провокує викиди в атмосферу токсичних речовин, погіршує здоров'я людей та може спричиняти автокатастрофи.

СЕЗОН ТИШІ

У період з 1 квітня по 15 червня на всій території України розпочався «сезон тиші».

Сезон тиші − це природоохоронний захід, упроваджений до виконання в Україні. Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження.