Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИХОВУЄМО МАЙБУТНІХ ЕКОЛОГІВ

Провідними фахівцями відділу природно-заповідного фонду та довкілля Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації проведено лекцію для студентів Сумського національного аграрного університету спеціальності «Екологія».

В ході лекції студентів ознайомлено з роботою  відділу та Департаменту, напрацьованою інформаційною базою щодо об’єктів природно-заповідного фонду Сумщини, сучасними напрямками розвитку природно-заповідної справи. 

СУЧАСНА СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

29 жовтня  2019 року за співпраці Гетьманського національного природного парку та Сумського державного педагогічного університету ім. Макаренка у приміщенні Тростянецької публічної бібліотеки відбувся навчальний семінар для вчителів біології Тростянецького та Охтирського районів Сумської області  на тему «Сучасна система органічного світу».

Актуальність та своєчасність вивчення цієї проблематики полягає в тому, що революційні зміни, які відбулись в біології протягом останніх десятиліть, залишились поза увагою школи. 

ОГОЛОШЕНО НОВІ ОБ’ЄКТИ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки, завдяки наполегливій спільній роботі органів державної влади, місцевого самоврядування та науковців, збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 257,6835 га.

З метою збереження цінних природних комплексів рішенням Сумської обласної ради від 25.10.2019 «Про зміни в мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області» оголошено нові об’єкти місцевого значення – заказники: «Панський став», «Видівський», «Кияницький», «Понурка». Крім того, розширено територію ландшафтного заказника місцевого значення «Образ» на 49,0 га, встановивши загальну площу заказника – 72,8 га.

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ВЕДЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ВИДІВ РОСЛИН, ТВАРИН І ГРИБІВ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ОСОБЛИВІЙ ОХОРОНІ НА ТЕРИТОРІЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

За ініціативи Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації 24.10.2019 відбулося засідання  комісії з ведення переліку видів рослин, тварин і грибів, що підлягають особливій охороні на території Сумської області.

 З метою підготовки звіту з періодичного відстеження результативності  регуляторного акту головам підкомісій ботаніки та зоології запропоновано надати інформацію щодо діяльності відповідних підкомісій.

ВСТАНОВЛЕНО ЗАБОРОНУ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ У ВОДОЙМАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ 2019-2020 РОКІВ

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання затверджено перелік зимувальних ям на період зимівлі 2019-2020 років, на яких заборонено вилов водних біоресурсів, відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, з 01 листопада 2019 року до закінчення періоду зимівлі водних біоресурсів (до скресання криги).

Зимовий період для риби є особливим, порушення її спокою і тиші у цей час шкодить не тільки самим жителям водойм, але й впливає на екосистему.